Kāda ir litija akumulatora attīstības vēsture

Kāda ir litija akumulatora attīstības vēsture?

Litija baterijas vispirms tika izmantotas elektrokardiostimulatoros. Litija baterijai ir ļoti zems pašizlādes ātrums un plakana izlādes spriegums, tāpēc, ka elektrokardiostimulators, ko implantē cilvēka ķermenis, var ilgstoši darboties bez uzlādēšanas. Litija baterijām parasti ir nominālais spriegums, lielāks par 3,0 voltiem, kas ir vairāk piemērots kā integrētās shēmas barošanas avots. Mangāna dioksīda baterijas tiek plaši izmantotas kalkulatoros, digitālajās kamerās un pulksteņos.

Lai attīstītu dažādus izcilus sniegumus, tika pētīti dažādi materiāli, lai radītu vēl nebijušu produktu.

1992. gadā Sony veiksmīgi izstrādāja litija jonu baterijas . Tās praktiskums ir ievērojami samazinājis portatīvo elektronisko ierīču, piemēram, mobilo telefonu, piezīmju grāmatiņu un kalkulatoru svaru un apjomu.

Attīstības procesa redaktors

1970. gados MS Whittingham no Exxon kā pozitīvo elektrodu materiālu un litija metālu kā negatīvu elektrodmateriālu izmantoja titāna sulfīdu, lai izveidotu pirmo litija bateriju.

J. Goodenough 1980. gadā atklāja, ka litija kobaltati var izmantot kā pozitīvu elektrodu materiālu litija jonu baterijām .

1982. gadā Ilinoisas Tehnoloģiskā institūta RR Agarwal un JR Selman atklāja, ka litija joniem ir īpašība, ka tie ir iestrādāti grafitā, kas ir ātrs un atgriezenisks. Tajā pašā laikā litija baterija, kas izgatavota no litija metāla, ir piesaistījusi daudz uzmanības, tāpēc cilvēki mēģināja veikt uzlādējamu akumulatoru, izmantojot litija jonu iebūvēto grafīta īpašības. Pirmo pieejamo litija jonu grafīta elektrodu veiksmīgi ražoja Bell Labs.

1983. gadā M. Thackeray, J. Goodenough uc konstatēja, ka mangāna spinelis ir lielisks katoda materiāls ar zemām izmaksām, stabilitāti un lielisku vadītspēju un litija vadošajām īpašībām. Sadalīšanās temperatūra ir augsta, un oksidācija ir daudz zemāka nekā litija kobalta. Pat ja notiek īssavienojums vai pārslodze, iespējams izvairīties no degšanas un sprādziena draudiem.

1989. gadā A. Manthiram un J. Goodenough atklāja, ka pozitīvs elektrods ar polimēru anjonu rada lielāku spriegumu.

1991. gadā Sony izlaida pirmo komerciālo litija jonu akumulatoru. Pēc tam litija jonu baterijas mainīja plaša patēriņa elektronikas seju.

1996. gadā Padi un Goodenough atklāja, ka fosfāti ar olivīna struktūru, piemēram, litija dzelzs fosfāts (LiFePO4), pārsniedz tradicionālos katoda materiālus un ir kļuvuši par galvenajiem katoda materiāliem.

Plaši izmantojot digitālos produktus, piemēram, mobilos tālruņus, piezīmjdatorus utt., Litija jonu baterijas tiek plaši izmantotas šādos produktos ar lielisku veiktspēju un tiek pakāpeniski attīstītas citos lietojumos.

1998. gadā Tianjin Power Research Institute sāka komerciālu litija jonu bateriju ražošanu.

2018. gada 15. jūlijā no Keda ogļu ķīmijas pētniecības institūta tika uzzināts, ka galvenais sastāvdaļa slimnīcā tika ieviests īpašs oglekļa anoda materiāls augstas ietilpības augsta blīvuma litija baterijām ar tīru oglekli. Šī litija baterija tika izgatavota no jauna materiāla. Tas var sasniegt 600 kilometru attālumu.

Jandzi Solar Power Co Ltd

E-pasts: info@yangtze-solar.com

Tālr .: 0086-188 5826 1705

Fakss: 0086-551-64437729