Saules paneļu noslēpums novecošanai.

Tā sauktā fotoattēlu vājināšanās attiecas uz parādību, ka saules šūnas jauda ir samazināta saules starojuma ietekmē. Saules bateriju fotoelektrisko moduļu fotoelementu vājināšanos var iedalīt divās fāzēs: sākotnējais fotoindukcijas vājināšanās un novecošanās vājināšanās.
Sākotnējā fotoinducēta vājināšanās

Sākotnējais fotoindukcijas vājināšanās, tas ir, saules bateriju paneļa fotoelementu moduļa izejas jauda, pirmajās lietošanas dienās ievērojami samazinājās, bet pēc tam stabilizējās. Galvenais šī fenomena iemesls ir tas, ka bora-skābekļa komplekss P tipa (ar boru piedevām) kristāliska silīcija vafele samazina mazākuma pārvadātāja kalpošanas laiku.

Mainot P tipa dopantu, bora aizstāšana ar kultūru var efektīvi mazināt fotoattēlu izraisītu vājinājumu; vai pirms kameras apgaismošana, lai sākotnējais fotoattēlu izraisīts šūnas vājinājums notiktu pirms komponenta izgatavošanas, un sākotnējais fotogalvaniskā moduļa izraisītā fotogalvaniskā moduļa vājināšanās To var kontrolēt nelielā diapazonā, vienlaikus uzlabojot izejas stabilitāti sastāvdaļa. Fotoattēla vājināšanās ir vairāk saistīta ar šūnu ražotājiem. Komponentu ražotājiem ir svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes šūnas, lai mazinātu fotoattēlu izraisītā vājinājuma iedarbību.
2. Novecošanās sabrukums

Novecošanās sabrukšana attiecas uz ārkārtīgi lēnu jaudas kritumu, kas rodas ilgstošas lietošanas laikā, kas saistīts ar baterijas lēnu sabrukšanu un iepakojuma materiāla darbības sabojāšanos. Starp tiem ultravioletās gaismas apstarošana ir sastāvdaļu galveno materiālu īpašību degradācijas galvenais iemesls. Ilgstoša ultravioletā starojuma iedarbība izraisa novecošanu un EVA un aizmugurējā joslas (TPE struktūras) pagarināšanos, kā rezultātā samazinās moduļa gaismas caurlaidība, kas savukārt izraisa jaudas samazināšanos. Tas prasa sastāvdaļu ražotājiem stingri kontrolēt EVA un aizmugures plaknes izvēli. Izvēlētajiem materiāliem jābūt lieliskiem pret novecošanos, lai mazinātu detaļu jaudas vājināšanos, ko izraisa palīgmateriālu novecošana.