Kādas ir materiālo klasifikāciju saules paneļiem?

Kādas ir saules bateriju materiālu klasifikācijas?


Šobrīd kristāliskie silīcija materiāli (tostarp polikristāliskais silīcijs un vienkristāla silīcijs) ir vissvarīgākie fotoelementu materiāli, un to tirgus daļa ir vairāk nekā 90%, un tas joprojām ir galvenais saules bateriju materiāls ilgākā laika posmā nākotnē. . Polisilīcija materiālu ražošanas tehnoloģija jau sen ir bijusi 10 rūpnīcās, kurās ir 7 uzņēmumi trīs valstīs, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, Japānā un Vācijā, veidojot tehnisku blokādi un tirgus monopolu.


Polisilīcija ir galvenokārt pieprasīta no pusvadītājiem un saules baterijām. Atbilstoši dažādām tīrības prasībām, tas ir sadalīts elektroniskā pakāpē un saules pakāpē. Starp tiem, elektroniskās kvalitātes polisilīcija veidoja aptuveni 55%, saules kvalitātes polisilīcija veidoja 45%, saules bateriju nozares straujā attīstība, saules bateriju pieprasījuma pieaugums polisilīcijā ir augstāks nekā pusvadītāju polisilīcija. sagaidāms, ka līdz 2008. gadam saules polisilīcija Pieprasījums pārsniegs elektronisko šķiedru.


1994. gadā pasaules saules bateriju izlaide bija tikai 69 MW, bet 2004. gadā tā bija tuvu 1200 MW, kas tikai 10 gados palielinājās par 17 reizēm. Eksperti prognozē, ka saules fotoelementu nozare pārvarēs kodolenerģiju kā vienu no svarīgākajiem enerģijas avotiem 21. gadsimta pirmajā pusē.


Kristāliskie silīcija paneļi: polikristāliskie silīcija saules elementi, monokristāliskie silīcija saules elementi.


Amorfie silīcija paneļi: plānas plēves saules baterijas, organiskās saules baterijas.


Ķīmiskās krāsvielas panelis: saules baterijas, kas jutīgas pret krāsām.


Elastīga saules baterija Daudzkomponentu saules baterija attiecas uz saules bateriju, kas nav izgatavota no viena elementa pusvadītāju materiāla.


Dažās valstīs ir daudz pētījumu, no kurām lielākā daļa vēl nav rūpnieciski attīstītas, galvenokārt šādās kategorijās:


a) kadmija sulfīda saules baterija


b) gallija arsenīda saules baterijas


c) Vara indija selenīda saules baterijas (jaunas daudzjoslu spraugas gradienta Cu (In, Ga) Se2 plānās plēves saules baterijas)

Cu (In, Ga) Se2 ir sava veida saules absorbējošs materiāls ar izcilu veiktspēju. Tajā ir vairāku slāņu pusvadītāju materiāls ar gradienta enerģijas joslas atstarpi (enerģijas līmeņa atšķirība starp vadīšanas joslu un valences joslu), kas var paplašināt saules absorbcijas spektra diapazonu un uzlabot fotoelektrisko konversiju. efektivitāti. Pamatojoties uz to, var izveidot plānas plēves saules bateriju ar ievērojami augstāku fotoelektrisko konversijas efektivitāti nekā silīcija plāna plēves saules baterija. Fotoelektriskais konversijas koeficients, ko var sasniegt, ir 18%. Turklāt nav konstatēts, ka šādām plānām plēves saules baterijām ir efektivitātes degradācijas efekts (SWE) optiskā starojuma dēļ, un fotoelektriskā konversijas efektivitāte ir uzlabota par aptuveni 50-75 nekā komerciālo plāno plēvju saules paneļiem . %, kas ir pasaulē augstākais fotoelektriskās konversijas efektivitātes līmenis plānās plēves saules baterijās. Elastīgās plānās plēves saules baterijas atšķiras no parastajām saules baterijām.


Parastās saules baterijas parasti tiek izgatavotas no EVA materiāliem un šūnu loksnēm divu stikla slāņu vidū. Šādas sastāvdaļas ir smagas un prasa uzstādīšanu, un tās nav viegli pārvietot.


Elastīgajai plānajai plēves saules baterijai nav jāizmanto stikla aizmugures plāksne un pārsegs, un svars ir 80% vieglāks nekā dubultstikla saules baterijas modulis. Elastīgo baterijas gabalu, izmantojot PVC aizmugurējo plāksni un ETFE plēves vāku, var saliekt vienmērīgi un ērti pārvadāt. Uzstādīšanai nav nepieciešami īpaši stiprinājumi, kurus var viegli uzstādīt uz jumta un telts augšpusē.


Trūkums ir tas, ka fotoelektriskās pārveidošanas efektivitāte ir zemāka nekā parastajiem kristāliskajiem silīcija komponentiem.


Jandzi saules enerģijas co., Ltd.

E-pasts: info@yangtze-solar.com
Kas ir App: 0086-188 5826 1705

Tālrunis: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Tīmekļa vietne: www.yangtze-power.com

Pievienot: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

Nr.29, Xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR China