Kāpēc nav saules paneļa iestatīts automašīnas virsotnē

Kāpēc saules panelis nav uzstādīts automašīnas augšpusē?

Saules enerģija ir ideāls enerģijas avots, un cilvēki to nekad nav pārtraukuši. Saules enerģijas izmantošana mūsdienās ir visur. Saules ūdens sildītāji, saules bateriju lādētāji, saules matu klipi utt.


solar panel


Pēdējos gados automobiļi Ķīnā ir bijuši ļoti strauji augoši. Automašīnām ir nepieciešama eļļa, un nafta ir neatjaunojams resurss. Tāpēc ikvienam ir ideja, ka nav iespējams izveidot saules paneļus automašīnas augšpusē, lai nodrošinātu automašīnai elektroenerģiju, tādējādi ietaupot enerģiju un samazinot piesārņojumu.

Zems reklāmguvumu līmenis un nepietiekama jauda

Mūsdienās vismodernākā GaAs plānās plēves enerģijas ražošanas tehnoloģija ar tūkstošiem tiešu saules staru ir ideāla konversijas likme 31,6%, un faktiskais konversijas līmenis ir aptuveni 20%. Saskaņā ar saules enerģijas paneļu platību, kas ir 6 kvadrātmetru platībā, laika apstākļi ir labi, atkarībā no saules enerģijas 1KW / kvadrātmetrā, var iegūt ikdienas ekspozīcijas laiku 5 H, aptuveni 6 grādu enerģijas. Pašreizējais elektriskais automobilis patērē 15 grādus elektroenerģijas uz 100 kilometriem. Jūs varat palaist līdz 40 kilometriem dienā.


solar panel2


To aprēķina saskaņā ar augstāko standartu, un puse no faktiskā saules paneļa apgaismojuma apgabala ir laba. Pievienojot tumšajiem mākoņiem, puse no enerģijas ir gandrīz vienāda, samazinot konversijas likmi, un dati nav pieejami par 10 kilometriem. Acīmredzot nav pietiekami daudz jaudas.

Dārga, zema cena

Plānās plēves saules baterijas, katrs kvadrātmetrs, jauda aptuveni 175W, svars 3.5KG, cena 1395RMB, viss auto ir 6 kvadrātmetri, nepieciešams 8370 juaņa, palielinot automašīnas svaru vismaz 21KG. Tā ir 10 kilometru attālumā katru dienu. Nav tik labi, kā iegādāties dažus litija akumulatorus, ir rentabli, cena ir ļoti zema.

Uzturēšanas izmaksas ir augstas, kas ietekmē visa transportlīdzekļa drošību

Gallija arsenīda akumulatoram piemīt plastiskums, ilgs kalpošanas laiks un labojamība. Tomēr ražošanas izmaksas ir bijušas augstas un ir grūti popularizēt. Automašīnas izciļņi ir neizbēgami, un saules paneļu remonta izmaksas ir augstas. Pēc uzstādīšanas tehniskā apkope nav pieejama, viegli nokrist, kas ietekmē automašīnas braukšanas drošību


solar panel1


Neredzams piesārņojums, gallijs ir smagais metāls

Saules enerģija pati par sevi nav piesārņojoša, un izmantotā gallija arsenīda plēves enerģijas ražošanas process arī nav piesārņojošs. Gatavais gallija arsenīds ir arī netoksisks, bet arsēns sintētiskā procesā ir ļoti toksisks, un gallijs ir arī smagais metāls. Attālums ir tik tuvs katru dienu, nav slēpta piesārņojuma. Bojātiem saules paneļiem nav pārstrādes iespēju un tie ir neizbēgami piesārņoti.

Šobrīd saules bateriju jauda ir ierobežota, izejas jauda ir nestabila, un laika apstākļi tiek izmantoti, lai apmierinātu pieprasījumu pēc dzīves. Tāpēc saules paneļi netiks uzstādīti populārā automobiļa augšpusē.

Arī saules bateriju tehnoloģija turpina attīstīties. Kādu dienu mēs vadīsim dabiskos saules automobiļus un ceļosim tūkstošiem jūdžu.

Jandzi saules enerģijas co., Ltd.

E-pasts: info@yangtze-solar.com
Tālrunis: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Tīmekļa vietne: www.yangtze-power.com

Pievienot: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

Nr.3, Huaxing Road, Jintan, Jiangsu PR China